Analist/analistă sisteme informaționale

M&P Data Management SRL №14587451, 13 сентября 2024
Город: Кишинев
Образование: Университет, институт
Опыт работы: Любой
Зарплата: От 13 700 До 15 000 MDL
График: Полный день
Место работы: На территории работодателя
Responsabilități:

- Analizarea cerințelor de afaceri și tehnice și dezvoltarea de specificații funcționale și tehnice.
- Proiectarea și modelarea sistemelor informatice, inclusiv fluxuri de lucru și arhitectura sistemului.
- Colaborarea cu echipele de dezvoltare și cu alte părți interesate pentru a implementa soluții IT eficiente.
- Testarea și validarea sistemelor pentru a asigura conformitatea cu cerințele și standardele stabilite.
- Identificarea și rezolvarea problemelor și a deficiențelor sistemului în colaborare cu echipele de suport și dezvoltare.
- Monitorizarea și evaluarea performanței sistemelor și recomandarea de îmbunătățiri.

Cerințe:

- Diplomă de licență în Informatică, Inginerie IT, Managementul Sistemelor Informaționale sau un domeniu similar.
- Experiență anterioară în analiza sistemelor informatice și în dezvoltarea cerințelor tehnice.
- Cunoștințe solide în modelarea și proiectarea sistemelor IT, inclusiv utilizarea de instrumente și tehnici relevante (de exemplu, UML, BPMN).
- Abilități excelente de comunicare și colaborare, cu capacitatea de a interacționa eficient cu părțile interesate interne și externe.
- Capacitatea de a analiza și rezolva probleme complexe și de a oferi soluții inovatoare.
- Cunoștințe bune de limbile engleză, rusă (scris și vorbit).
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть