Inginer-programator sisteme, Chişinău

Î.C.S. Premier Energy Distribution S.A. №10399734, 4 марта 2022
Город: Кишинев
Образование: Высшее
Опыт работы: До 2 лет
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Activităţi şi responsabilităţi:
•Dezvoltarea şi crearea de module noi în sistemele informatice existente
•Participarea la proiecte noi de implementare a sistemelor informaţionale
•Modificarea sistemelor informatice şi a funcţionalităţilor existente în vederea eficientizării lucrului utilizatorilor
•Indentificarea şi corectarea posibilelor erori şi anomalii rezultate create în baza de date
•Interogarea şi modificarea bazelor de date la cerere
•Colaborarea directă cu unităţile utilizatoare şi oferirea informaţiei (rapoarte) corecte
•Documentarea şi oferirea suportului necesar referitor la manevrele efectuate cu bazele de date

Cerinţe și abilități:
•Studii superioare şi specializare în Informatică sau Tehnologii Informaţionale
•Cunoştinte, înţelegere şi experienţă de programare
•Cunoştinţe de programare în cel puţin unul din limbajele PHP, C++, C#.
•Cunoştinţe despre plataforma CRM Dynamics si Share Point
•Cunoştinţe despre XML, HTML, JavaScript
•Cunoştinţe de lucru cu baze de date Oracle şi SQL Server. Cunoştinţele de My SQL vor fi un avantaj
•Cunoştinţe de bază despre reţele de calculatoare, servere
•Spirit analitic şi capacităţi de a putea formula, explica şi expune clar în documente funcţionalitatea sistemelor
•Abilităţi de a învăţa şi a asimila rapid cunoştinţele
•Cunoaşterea limbilor: româna (nivel avansat), rusă şi engleză (nivel mediu)
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть