Manager de calitate în tehnologia informației și comunicațiilor

M&P Data Management SRL №14587452, 13 сентября 2024
Город: Кишинев
Образование: Университет, институт
Опыт работы: Любой
Зарплата: От 13 700 До 15 000 MDL
График: Полный день
Место работы: На территории работодателя
Responsabilități:

- Dezvoltarea și implementarea strategiilor și proceselor de asigurare a calității pentru produsele și serviciile IT și de comunicații.
- Monitorizarea și evaluarea performanței sistemelor și proceselor pentru a identifica și remedia problemele de calitate.
- Conducerea auditurilor interne și externe pentru a asigura conformitatea cu standardele de calitate și reglementările aplicabile.
- Colaborarea cu echipele de dezvoltare, suport și management pentru a implementa măsuri corective și preventive.
- Elaborarea și revizuirea documentației de calitate, inclusiv politici, proceduri și specificații.
- Furnizarea de formare și suport echipei pentru a promova bunele practici de calitate și îmbunătățirea continuă.

Cerințe:

- Diplomă de licență în Informatică, Inginerie IT, Managementul Sistemelor Informaționale sau un domeniu similar.
- Experiență semnificativă în managementul calității în domeniul IT și comunicații, inclusiv cunoștințe aprofundate ale standardelor de calitate relevante (de exemplu, ISO 9001).
- Abilități excelente de analiză și soluționare a problemelor, cu atenție la detalii.
- Experiență în conducerea auditurilor și implementarea măsurilor corective și preventive.
- Cunoștințe solide de limba engleză și rusă (scris și vorbit) sunt esențiale.
- Abilități excelente de comunicare și colaborare, cu capacitatea de a lucra eficient într-un mediu dinamic.
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть